Zapraszamy na nowy serwis internetowy : kg-legal.eu
pl en de
twitter  g  f  in 

Zespół

Zespół

małgorzata kieltyka kglegal Gladkowski Jakub Kglegal
Kiełtyka
MAŁGORZATA

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
+ 48 501 648 500
Gładkowski
JAKUB

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 530 920 011
Radca prawny zrzeszony w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie i tłumacz przysięgły języka angielskiego (NR TP /46/15). Specjalizuje się w międzynarodowym prawie gospodarczym z uwzględnieniem transgranicznych umów handlowych oraz w polskim procesie cywilnym w specjalizacji sporów gospodarczych, a w szczególności sporów wynikających z prawa korporacyjnego spółek kapitałowych. Jej zawodowe doświadczenie jest oparte na doradztwie prawnym w zakresie umów gospodarczych zawieranych pomiędzy stronami z różnych systemów prawnych. Uczestniczyła w kompleksowej obsłudze prawnej wielu inwestycyjnych projektów transgranicznych łączących zagadnienia międzynarodowego prawa handlowego i prawa umów. Brała udział w prowadzeniu międzynarodowych zbiorowych sporów odszkodowawczych. Posiada zawodowe doświadczenie w prowadzeniu transgranicznych sporów odszkodowawczych w zakresie szkód na osobie i odpowiedzialności ubezpieczeniowej. Doradza na rzecz podmiotów międzynarodowych w zakresie kolizji jurysdykcji sądowej i prawa materialnego. Zajmuje się prawem korporacyjnym z uwzględnieniem prawa spółek i prawa rejestrowego podmiotów gospodarczych prowadzących działalność gospodarczą z obcym kapitałem. Koordynuje pod kątem prawnym wszystkie etapy postępowania rejestracji podmiotu gospodarczego z substratem zagranicznym, ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich procedur koniecznych do legalizacji dokumentów korporacyjnych w spółkach zagranicznych.

Jest tłumaczem prawniczego języka angielskiego i fachowej literatury prawniczej. Jej specjalizacja tłumaczeń koncentruje się na naukowych tekstach prawniczych dla przedstawicieli polskiej nauki prawniczej, sędziów i innych branż prawniczych. Jest mediatorem wpisanym na listę mediatorów Centrum Mediacji Gospodarczej Krajowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, negocjatorem umów handlowych oraz szkoleniowcem. Absolwentka aplikacji radcowskiej przy OIRP Kraków; absolwent dziennych jednolitych studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kierunek: Prawo) oraz na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kierunek: Filologia Angielska). Absolwentka Szkoły Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UJ w Krakowie we współpracy z the Catholic University of America Columbus School of Law. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w kancelariach prawnych, a w tym w wiodącej kancelarii radców prawnych w Krakowie.


Zespół Kancelarii tworzy mec. K. Jakub Gładkowski, założyciel Kancelarii oraz mec. Małgorzata Kiełtyka. Kancelaria stale współpracuje z ponad dwudziestoma radcami prawnymi, aplikantami radcowskimi, rzeczoznawcami i biegłymi rewidentami, jak również ze specjalistami - prawnikami w poszczególnych jurysdykcjach (m.in. Austria, Dania, Finlandia, Indie, Niemcy, Norwegia, UK, USA, oraz Słowacja).
  Radca prawny zrzeszony w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Specjalista z zakresu prawa międzynarodowych transakcji handlowych oraz zabezpieczania i windykacji wierzytelności w drodze mediacji gospodarczej i polskiego procesu cywilnego, w tym w trybach europejskiego nakazu zapłaty i elektronicznego postępowania upominawczego. Zajmuje się sprawami regulacji stanu prawnego nieruchomości. Reprezentuje klientów z sektora life science przy projektach bio-IT. Prowadzi bieżącą obsługę klientów z obszaru e-commerce, prawa IT oraz prawa reklamy i promocji. Zajmuje się doradztwem transakcyjnym z zakresu biznesu sportowego. Prowadzi analizy prawne oraz doradza na poziomie eksperckim na wszystkich etapach pozyskiwania dofinansowania projektów inwestycyjnych ze środków UE (dotacyjne i pozadotacyjnedoradztwo prawne). Uczestniczył w realizacji złożonych projektów inwestycyjnych, w tym z udziałem przedsiębiorców zagranicznych. Doradza dla sektora imigracji biznesowej.

Doradza także na gruncie materialnego prawa administracyjnego i reprezentuje klientów jako pełnomocnik w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Posiada doświadczenie w  procesach cywilnych z zakresu sporów korporacyjnych z substratem zagranicznym. Uczestniczył w projektach m. in. połączenia przez przejęcie spółek prawa handlowego z kapitałem zagranicznym i wprowadzania na rynek polski podmiotów gospodarczych obcego kapitału. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu negocjacji handlowych i mediacji gospodarczej na rzecz polskich podmiotów gospodarczych w zagranicznym środowisku prawnym. Jako licencjonowany detektyw (licencja detektywa nr 0001582 wydana przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji) świadczy usługi w zakresie wywiadu gospodarczego. Jest doświadczonym tłumaczem prawniczego języka niemieckiego oraz mediatorem przy KIRP w Warszawie. Ukończył aplikację radcowską przy OIRP w Krakowie. Jest absolwentem podyplomowych studiów prawa niemieckiego - Magister Legum LL.M. na Wydziale Prawa Freie Universität Berlin ze specjalizacją w niemieckim prawie cywilnym i administracyjnym. Jest stypendystą programu STIBET / Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD). Absolwent dziennych jednolitych studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe prawnicze w kancelariach prawnych i instytucjach publicznych (Wydział Konsularny Ambasady RP w Berlinie, Kancelaria Senatu RP, sieć kancelarii adwokackich w Niemczech specjalizujących się w obrocie gospodarczym; kancelarie w Polsce, w tym wiodąca kancelaria radców prawnych w Krakowie).

Newsletter KG Legal

Otrzymuj informacje
o nowościach na portalu gospodarczym KG Legal

Kontakt:

ico tele 00 48 12 263 46 74
00 48 12 426 47 35
ico tele  Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku
od godziny 9:00 do godziny 18:00
 
ico mail office@kg-legal.pl  ico mail  KG LEGAL KIEŁTYKA GŁADKOWSKI - SPÓŁKA PARTNERSKA.   
 faks: 00 48 12 426 47 43   KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH   
Siedziba kancelarii: ulica Świętej Anny 9
31-008 Kraków
  NIP: 6772407578; REGON: 365354092; Nr KRS: 0000635779
Numery kont w DEUTSCHE BANK POLSKA S.A. tutaj
 
stopka logo2

Wyróżnienia i organizacje partnerskie:

                     
ABA_LOGO.png    KLASTER LIFESCIENCE    BioLawEurope

  indyjsko_polska.jpg      
                         
Legal_Awards_2015_Winner.png   Corporate INTL KG LEGAL   KIRP   aipl.jpg   CORPORATE_LIVEWIRE_GLOBAL_AWARDS_2016.jpg        
NOTA PRAWNA IMPRESSUM DISCLAIMER 
2014 (c) KG LEGAL 
  Tworzenie stron internetowych hauerpower
Wszystkie prawa zastrzeżone. 
strzalka do gory